07-201 Wyszków, Deskurów 40, st.waznaroza@wp.pl, TM 512390824
Witamy na stronie
Stowarzyszenia
Ważna Róża

Aktualność

WYCIECZKA W GÓRY STOŁOWE

Zarząd  Stowarzyszenia Ważna Róża informuje, że dzięki wsparciu Burmistrza Gminy Wyszków organizuje wycieczkę w Góry Stołowe dla osób z niepełnosprawnością w dniach 21.06.15 - 24.06.15, wg załączonego programu. Członkowie Stowarzyszenia Ważna Róża chętni do wyjazdu mają zgłosić swój akces do p. Bożeny Rudzkiej- sekretarza Zarządu, do dn. 05.06.2015. Składkę od uczestników wycieczki w kwocie 100 zł należy uiścić przed wyjazdem, bezpośrednio do p. Bożeny. W uzasadnionych przypadkach, na wniosek uczestnika, Zarząd zastosuje zwolnienie z tej składki. Informujemy również, że uczestnicy wycieczki z jesieni ub. roku do Medjugore będą uwzględniani w drugiej kolejności a w przypadku braku miejsc nie będą brani pod uwagę w aktualnym naborze.

WSPÓŁPRACA DAJE EFEKTY

     W warunkach demokracji szczególnie liczy się współpraca. Jeśli nie potrafimy się skupić na wspólnych celach, zorganizować większość dla osiągania ich, nic nie znaczymy. W arytmetyce nazywa się to wypadkową działań. Jeśli wektory naszych działań są zbieżne w tym samym kierunku, to daje wielkość dodatnią/wartość dodana/. Jeśli wektory te są przeciwne, wypadkowa wektorów działań jest ujemna lub równa zero. 

Praca dla osób z niepełnosprawnością

Bez pracy nie ma życia. Dosłownie – bo trzeba coś jeść, za coś się utrzymać – i w przenośni – bo trzeba się realizować, budując swoja pozycję zawodową i społeczną, tworzyć, spełniać… Bez pracy nie rozwija się człowiek, jego podmiotowość, nie rozwija się w pełni społeczność, którą współtworzy, do której należy! Znaczenie pracy dla każdego człowieka jest bezsprzecznie najważniejsze (na drugim miejscu zaraz po zdrowiu). A dla tych, którzy mają ciągły jego deficyt – osób z niesprawnościami – jeszcze ważniejsze, niż dla sprawnych. 

Obchody Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w obchodach Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Tegoroczne obchody zatytułowane "Spotkanie z godnością - Uczmy się razem żyć”, odbędą się w dniu 5 maja od godziny 11.00 w Wyszkowie, przy ul. Gen. J. Sowińskiego na placu przy fontannie (planowane zakończenie ok. 13.00). Przewidywane są występy artystyczne i prezentacja dorobku. Swoje prace wystawią także uczestnicy Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy „Drogowskaz”. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa i zwiedzania.
Przemarsz z Niepełnosprawnymi

Przemarsz z Niepełnosprawnymi

w środę 8 kwietnia 2015 r. odbędzie się Przemarsz z Osobami z Niepełnosprawnością ulicami Wyszkowa. Marsz pod pod hasłem NIEPEŁNOSPRAWNOŚĆ + INTEGRACJA = GODNEGO ŻYCIA GWARANCJA rozpocznie się o godz. 11.00.

SPOTKANIE INFORMACYJNE - PRACA W DRUKARNI

Osoby niepełnosprawne zainteresowane podjęciem pracy w drukarni Quad/Graphics zapraszamy na spotkanie informacyjne 21 lutego (sobota), g. 11:00 w sali spotkań/dolnym kościele parafii pw. św. Wojciecha  w Wyszkowie, ul. T. Kościuszki 19.
Prosimy o zabranie orzeczeń o niepełnosprawności.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 
baner batory
 
Copyright © 2010 Wyszkowskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych “Ważna Róża”
Projektowanie stron www, strony internetowe Warszawa
created by